23.6 C
Nowy Jork
poniedziałek, lipiec 4, 2022

Buy now

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Hits: 0

“Lex TVN”. Nieoficjalnie: wiemy, co zrobi prezydent Andrzej Duda

Hits: 16

Prezydent Andrzej Duda nie podpisze nowelizacji ustawy medialnej w kształcie uchwalonym przez PiS – usłyszała nieoficjalnie Wirtualna Polska od źródeł związanych z Pałacem Prezydenckim. Przyczyną nie jest jednak chęć obrony TVN, a fakt, iż ustawa medialna odbiera głowie państwa możliwość mianowania swoich członków do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ustawa – jak słyszymy – zostanie przez Dudę skierowana do Trybunału Konstytucyjnego. Weta nie będzie, bo prezydent nie chce ulegać ani Amerykanom, ani polskiej opozycji – piszą Sylwester Ruszkiewicz i Michał Wróblewski.
Gdyby prezydent podpisał “lex TVN” – czyli nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która w poniedziałek trafiła na jego biurko – de facto odebrałby sam sobie prawo do mianowania rekomendowanych przez siebie członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. A do tego Andrzej Duda nie zamierza dopuścić. Mówią nam o tym wprost źródła związane z Pałacem Prezydenckim.
– Podpis pod ustawą w obecnym stanie de facto nie wchodzi w grę, ponieważ przeszła poprawka Konfederacji, która odbiera prezydentowi konstytucyjne uprawnienie do mianowania dwóch członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Na to zgody prezydenta nie będzie – mówi Wirtualnej Polsce jeden z doradców Andrzeja Dudy.
Więcej na temat tego artykułu u źródła kliknij tu…..

(Visited 6 times, 1 visits today)
 
realmidihttp://radiopomost.pl
redaktor radia i telewizji POMOST

Powiązane artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Konstytucja ? Jaka konstytucją ? Ona chyba już umarła jakiś czas temu … Robią sobie co chcą.. nie liczą się z narodem .. liczą się tylko ich popierdolone pomysły .. i chodź by skały srały to się nie zmieni póki oni będą u władzy … Jestem ciekawa jaki będzie ich następny podstępny pomysł
    A prezydencie duda ( specjalnie z małych liter ) ma pan jaja ale chyba tylko na talerzu podczas śniadania !!! Naród wychodzi na ulicę …a on widzi tylko uleganie jednym lub drugim. . a My gdzie jesteśmy w tym wszystkim ? Pokazał jak ma głęboko w szanowaniu Nas ludzi !!!

     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zobacz też nas tu

4,500FaniLubię
2,872ObserwującyObserwuj
2,356ObserwującyObserwuj
1,259ObserwującyObserwuj
2,387SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

(Visited 1 times, 1 visits today)
 
  • http://91.232.4.33:9209/start
  • Radio POMOST
  • Oddzial-Bialystok