11.3 C
Nowy Jork
piątek, wrzesień 30, 2022

Buy now

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Hits: 0

Francja błaznuje

Hits: 62

Działania Francji wobec Rosji budzą zdumienie. Z jednej strony Paryż nawołuje do nakładania jak najostrzejszych sankcji, a z drugiej francuskie firmy nie kwapią się do opuszczenia rosyjskiego rynku. Ich pozostaniu zresztą sprzyja Pałac Elizejski, choć sam Emmanuel Macron kreuje się na negocjatora Europy Zachodniej i pozostaje w stałym kontakcie z Władimirem Putinem.
Przed napaścią Rosji na Ukrainę prezydent Francji aktywnie włączył się w dyplomację. Emmanuel Macron kilkukrotnie rozmawiał z Władimirem Putinem o deeskalacji konfliktu. A gdy Kreml wybrał rozwiązanie siłowe, to właśnie Paryż był jednym z pierwszych ośrodków nawołujących do obłożenia sankcjami gospodarki agresora.
Głos polityków znad Sekwany i Loary miał jeszcze większą siłę przebicia z uwagi na fakt, że Francja od stycznia 2022 r. przewodzi Radzie Unii Europejskiej. Do czerwca odpowiada zatem m.in. za kierowanie pracami nad zmianami w unijnym prawie.
Nakładamy sankcje, mrozimy majątki…
Pierwsze sankcje Unia Europejska nałożyła na Rosję po kilku dniach od jej ataku. Przyczynił się do tego zwrot nastawienia w Niemczech, lecz nie zmienia to faktu, że to Francja była jednym z państw nadających ton. Paryż od początku nawoływał do odcięcia rosyjskich banków od systemu SWIFT, nałożenia sankcji personalnych oraz do konfiskaty majątków, a nawet do embarga na rosyjskie surowce energetyczne.
Za słowami poszły czyny. W swojej analizie Łukasz Maślanka, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, wskazał, że Bruno Le Maire, minister gospodarki i finansów, zwrócił się do Departamentu Finansów Publicznych z prośbą o odnalezienie wszystkich aktywów i nieruchomości należących do rosyjskiej elity, które znajdują się na terenie Francji.

WIECEJ CZYTAJ U ŹRÓDŁA ARTYKUŁU …….

(Visited 19 times, 1 visits today)
 
Poprzedni artykułdziesięciu Ukraińców pod dachem
Następny artykułZamiana prezydentów
realmidihttp://radiopomost.pl
redaktor radia i telewizji POMOST

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zobacz też nas tu

4,500FaniLubię
2,872ObserwującyObserwuj
2,356ObserwującyObserwuj
1,259ObserwującyObserwuj
2,387SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

(Visited 1 times, 1 visits today)
 
  • http://91.232.4.33:9209/start
  • Radio POMOST
  • Oddzial-Bialystok