web analytics
28.1 C
Nowy Jork
czwartek, 25 lipca, 2024

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   PRZED OGLĄDANIEM VIDEO,FILMÓW WYŁĄCZ RADIO(niebieski kwadrat)

   Najnowsze posty

   Kierowcy zaoszczędzą

   Odsłony: 73

   Bez obowiązkowej nalepki od 4 września. Kierowcy zaoszczędzą.
   Od 4 września 2022 r. urzędy nie będą wydawać podczas rejestracji pojazdów nalepek na szybę. Staną się one również nieobowiązkowe. Zniknie także karta pojazdu. Co zrobić z już wydanym dokumentem i posiadaną na szybie naklejką?
   Osoba, która nie będzie chciała zachować na przedniej szybie pojazdu nalepki kontrolnej, z dniem 4 września 2022 r. będzie mogła ją usunąć. Od tego dnia nie będzie również obowiązku przekazywania karty pojazdu w przypadku przeniesienia na inną osobę własności zarejestrowanego pojazdu – powiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś.

   W niedzielę 4 września 2022 r. w życie wchodzi kolejna część tak zwanego pakietu deregulacyjnego dla kierowców. Do tej pory w ramach tego wprowadzanego stopniowo programu zniknął obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych po zakupie używanego pojazdu zarejestrowanego wcześniej w Polsce czy obowiązek posiadania przy sobie krajowego prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego – jeśli pojazd jest zarejestrowany w kraju. Tym razem znikną dwa obowiązki.

   Pierwszy to nakaz posiadania na szybie nalepki kontrolnej z powtórzonym numerem rejestracyjnym. Od 4 września urzędy nie będą już wydawać ich przy rejestracji. Nie będą również musiały być one naklejone na szybach pojazdów, które zostały zarejestrowane już wcześniej. Kierowcy, którzy się na to zdecydują, będą więc mogli zdjąć ją z przedniej szyby.
   Drugą zmianą, wchodzącą w życie 4 września, jest zaprzestanie wydawania przez urzędy karty pojazdu. Rządzący uznali, że w czasach łatwego dostępu do wszelkich informacji drogą elektroniczną – poprzez aplikację mObywatel czy usługę Historia Pojazdu – nie jest ona już potrzebna. A co z już wydanymi dokumentami?
   Karty pojazdu i ich wtórniki wydane na obecnych zasadach 4 września 2022 r. stracą ważność. W razie sprzedaży samochodu zniknie również obowiązek przekazywania karty pojazdu kolejnemu właścicielowi. Posiadacz karty pojazdu może zachować ją jako pamiątkę, zniszczyć lub oddać dokument w starostwie.

   Rezygnacja z karty pojazdu i nalepki kontrolnej przyniesie oszczędności zmotoryzowanym rejestrującym pojazdy. Jak informuje PAP, od 4 września osoba rejestrująca pojazd sprowadzony z zagranicy zaoszczędzi 94,5 zł – w tym 75 zł za kartę pojazdu, 18,5 zł za nalepkę kontrolną oraz 1 zł za opłatę ewidencyjną. W przypadku rejestracji samochodu już wcześniej zarejestrowanego w kraju oszczędność wyniesie 19 zł.

   Więcej na temat zmian wejdź do źródła artykułu ……

   (Visited 126 times, 1 visits today)
   realmidi
   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   Latest Posts

   PRODUKCJE TELEWIZJI "POMOST"

   Pozostać w kontakcie

   Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami, ofertami i ogłoszeniami specjalnymi.

   Video News