11.3 C
Nowy Jork
piątek, wrzesień 30, 2022

Buy now

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Hits: 0

Nagle zaczęła mówić po ukraińsku

Hits: 67

“Mamy wspólnego wroga i jest nim Rosja”
Prezenterka gruzińskiej stacji Mtavari Arkhi w programie na żywo postanowiła wesprzeć Ukrainę. W języku ukraińskim powiedziała, że Gruzja i Ukraina “są razem” i mają “mamy wspólnego wroga, którym jest Rosja”. – Bez wątpienia zwyciężymy – dodała.
Głosy wsparcia dla Ukrainy, która zagrożona jest rosyjską inwazją, płyną z różnych stron świata. Jednym z krajów, który od samego wyrażał zaniepokojenie z powodu tego, co się dzieje na Ukrainie, była Gruzja.
Gruzińska prezenterka wsparła Ukrainę. “Mamy wspólnego wroga”
https://www.facebook.com/100000260123600/videos/2337310006432953/
Kilka dni temu przedstawiciele gruzińskiej inteligencji nagrali filmik, w którym aktorzy, pisarze i politycy mówią o wsparciu dla Ukrainy. W ostatni weekend dołączyła do nich również prowadząca stacji telewizyjnej Mtavari Arkhi.
W programie na żywo prezenterka postanowiła zwrócić się do Ukraińców w ich języku. – W tym ciężkim momencie chciałabym wesprzeć naród ukraiński. Pamiętajmy, że mamy wspólnego wroga i jest nim Rosja, dlatego jak nigdy trzymamy się razem i tylko wspólnie zwyciężymy – powiedziała.
Rosja zaatakowała Gruzję w 2008 roku
Relacje Gruzji z Rosją były napięte od upadku związku radzieckiego, ale szczególnie konflikt zaostrzył się w 2008 roku. Wówczas Gruzja próbowała przywrócić kontrolę nad zbuntowanymi prorosyjskimi republikami — Abchazją i Osetią Południową.
Separatystów zbrojnie wsparła Moskwa, argumentując to względami obrony rosyjskiej ludności. Mimo protestów na arenie międzynarodowej Rosja zaatakowała Gruzję, wypierając jej wojska oraz ludność cywilną z terenów zajętych republik.
Rosja chce uznać samozwańcze republiki
W podobny sposób w 2014 roku Rosja zaanektowała ukraiński Półwysep Krymski i wsparła prorosyjskich separatystów w Donbasie, gdzie od prawie 8 lat trwa wojna. W ostatnich tygodniach konflikt nasilił się, ponieważ Duma Państwowa Rosji domaga się uznania samozwańczych republik DRL i ŁRL.

(Visited 126 times, 1 visits today)
 
realmidihttp://radiopomost.pl
redaktor radia i telewizji POMOST

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zobacz też nas tu

4,500FaniLubię
2,872ObserwującyObserwuj
2,356ObserwującyObserwuj
1,259ObserwującyObserwuj
2,387SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

(Visited 1 times, 1 visits today)
 
  • http://91.232.4.33:9209/start
  • Radio POMOST
  • Oddzial-Bialystok