web analytics
12.3 C
Nowy Jork
poniedziałek, 4 marca, 2024

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   Odsłony: 0

   Francja błaznuje

   Odsłony: 86

   Działania Francji wobec Rosji budzą zdumienie. Z jednej strony Paryż nawołuje do nakładania jak najostrzejszych sankcji, a z drugiej francuskie firmy nie kwapią się do opuszczenia rosyjskiego rynku. Ich pozostaniu zresztą sprzyja Pałac Elizejski, choć sam Emmanuel Macron kreuje się na negocjatora Europy Zachodniej i pozostaje w stałym kontakcie z Władimirem Putinem.
   Przed napaścią Rosji na Ukrainę prezydent Francji aktywnie włączył się w dyplomację. Emmanuel Macron kilkukrotnie rozmawiał z Władimirem Putinem o deeskalacji konfliktu. A gdy Kreml wybrał rozwiązanie siłowe, to właśnie Paryż był jednym z pierwszych ośrodków nawołujących do obłożenia sankcjami gospodarki agresora.
   Głos polityków znad Sekwany i Loary miał jeszcze większą siłę przebicia z uwagi na fakt, że Francja od stycznia 2022 r. przewodzi Radzie Unii Europejskiej. Do czerwca odpowiada zatem m.in. za kierowanie pracami nad zmianami w unijnym prawie.
   Nakładamy sankcje, mrozimy majątki…
   Pierwsze sankcje Unia Europejska nałożyła na Rosję po kilku dniach od jej ataku. Przyczynił się do tego zwrot nastawienia w Niemczech, lecz nie zmienia to faktu, że to Francja była jednym z państw nadających ton. Paryż od początku nawoływał do odcięcia rosyjskich banków od systemu SWIFT, nałożenia sankcji personalnych oraz do konfiskaty majątków, a nawet do embarga na rosyjskie surowce energetyczne.
   Za słowami poszły czyny. W swojej analizie Łukasz Maślanka, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, wskazał, że Bruno Le Maire, minister gospodarki i finansów, zwrócił się do Departamentu Finansów Publicznych z prośbą o odnalezienie wszystkich aktywów i nieruchomości należących do rosyjskiej elity, które znajdują się na terenie Francji.

   WIECEJ CZYTAJ U ŹRÓDŁA ARTYKUŁU …….

   (Visited 32 times, 1 visits today)
   realmidi

   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   Poprzedni artykułdziesięciu Ukraińców pod dachem
   Następny artykułZamiana prezydentów
   realmidihttps://radiopomost.pl
   redaktor radia i telewizji POMOST

   Powiązane artykuły

   ZOSTAW ODPOWIEDŹ

   SŁUCHAJ RADIO POMOST

   Zobacz też nas tu

   4,500FaniLubię
   2,872ObserwującyObserwuj
   2,356ObserwującyObserwuj
   1,259ObserwującyObserwuj
   2,387SubskrybującySubskrybuj

   Ostatnie artykuły

   (Visited 15 times, 1 visits today)