web analytics
12.3 C
Nowy Jork
poniedziałek, 4 marca, 2024

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   Odsłony: 0

   Gdzie są opuszczone miasta w Polsce?

   Odsłony: 84

   Opuszczone miasta w Polsce powoli porastają roślinnością i popadają w ruinę, choć kiedyś tętniło w nich życie. Zobacz, gdzie na terenie naszego kraju znajdują się opuszczone miejskie kompleksy, chętnie odwiedzane przez miłośników urban exploration i fotografów. Poznaj listę polskich miast widmo.
   Jakie są opuszczone miasta w Polsce? Odwiedź Pstrąże
   Dowiedz się, jakie są opuszczone miasta w Polsce i wybierz się na niezapomnianą wycieczkę, podczas której zwiedzisz ruiny i tereny powojskowe. Przejdź się po opustoszałych ulicach, gęsto porastających przez roślinność, by móc poczuć tajemniczy klimat miejsc, będących niegdyś domem dla wielu osób. Miasta widmo często w jakiś sposób wiążą się z historią, kusząc obecnie miłośników odkrywania zagadek z przeszłości. Niektóre z nich przyciągają natomiast przyrodą, która według własnych zasad zagościła w miejscach, stworzonych przez człowieka. Chcąc przekonać się, jak wyglądają miasta widmo stwórz listę miejsc, wartych odwiedzin. Lokalizacja, której nie możesz pominąć, to Pstrąże.
   Jedno z najpopularniejszych, a przy tym największych opuszczonych miast w Polsce, znajduje się w województwie dolnośląskim, niedaleko od Bolesławca. Widmowe miasto pełniło w przeszłości funkcję bazy wojskowej dla żołnierzy radzieckich, a jako własność Armii Radzieckiej pozostawało nieczynne dla Polaków. Rosjanie, chcący strzec swoich sekretów, ogrodzili Pstrąże murem. Miasto nie było nawet umieszczane na oficjalnych mapach naszego kraju. Według jednej z miejskich legend Rosjanie ukrywali w nim broń atomową.

   Odwiedzający Pstrążę zobaczą na jej terenie ruiny sporych rozmiarów bloków, będących pozostałością po osiedlu. Niegdyś teren miasta został podzielony na dwie części: jedna z nich służyła celom wojskowym, druga mieszkalnym.
   Najciekawsze opuszczone miasta w Polsce: odkryj tajemnice Miedzianki
   Interesują Cię najciekawsze opuszczone miasta w Polsce? Odwiedź koniecznie Miedziankę, dawne Kupferberg, znajdującą się na Dolnym Śląsku. Dawne polskie miasto, a obecnie wieś, stanowiło niegdyś ośrodek górnictwa. Prowadzona na terenie miasta działalność Rosjan doprowadziła do tego, że znajdujące się w nim budynki zaczęły się zapadać, a w 1967 roku podjęto decyzję o likwidacji miasteczka. Aktualnie w Miedziance można podziwiać ruiny dawnego kościoła oraz gospody.
   Opuszczone miasta w Polsce warte odwiedzenia: zapomniany Śródborów
   Chcesz odwiedzić opuszczone miasta w Polsce? Warte odwiedzenia lokalizacje możesz odnaleźć w centralnej Polsce. Zobacz niezwykły Śródborów, który utworzono w 1922 roku. Pierwotne miasto-ogród zostało dołączone do Otwocka w 1932 roku. Obecnie znajdują się w nim porośnięte mchem pustostany: sanatoria czy najbardziej przerażający ze znajdujących się tam budynków –”Zofiówka” (dawny szpital psychiatryczny).
   Opuszczone miasta w Polsce: lista innych opuszczonych miejscowości, które warto zobaczyć
   Interesują Cię tajemnicze, opuszczone miasta w Polsce? Ranking kilku innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, zainspiruje Cię do podróży po wyjątkowych miastach widmo. Jeśli poszukujesz idealnej scenerii do robienia zdjęć, bądź jesteś pasjonatem urban exploration, zamieszczone poniżej miasta dadzą Ci okazję do wykonania niesamowitych fotografii i pozwolą przeżyć wyjątkową przygodę.

   Opuszczone miasta w Polsce: lista kilku innych miejsc, wartych odwiedzenia
   Kłomino – nazywane również Gródkiem bądź Grodkiem. To jedno z najchętniej odwiedzanych polskich miast widmo. Jest zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim;
   Krzystkowice – znane także jako Nowogród Bobrzański. Na powierzchni liczącej około 35 km² znajdują się pozostałości po fabryce Kombinacie DAG Alfred Nobel. Odwiedzając to miejsce można zobaczyć piętrzące się ruiny budynków, wzniesionych z cegły czy żelbetu. Niektóre obiekty zostały jednak zajęte przez zakład karny oraz jednostkę wojskową, dlatego pozostają niedostępne;
   Mała Moskwa (Legnica) – miasto zlokalizowane jest w środkowej części województwa dolnośląskiego. Na jego obszarze funkcjonowali niegdyś żołnierze sowieckiej Północnej Grupy Wojsk. W Lasku Złotoryjskim znajdują się opuszczone budynki szpitalne, pełne długich korytarzy. Pełne tajemnic miejsce przypadnie do gustu miłośnikom urbexu.

   (Visited 43 times, 1 visits today)
   realmidi

   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   Poprzedni artykułKradną wypłacane pieniądze
   Następny artykułSkargi na kurierów
   realmidihttps://radiopomost.pl
   redaktor radia i telewizji POMOST

   Powiązane artykuły

   ZOSTAW ODPOWIEDŹ

   SŁUCHAJ RADIO POMOST

   Zobacz też nas tu

   4,500FaniLubię
   2,872ObserwującyObserwuj
   2,356ObserwującyObserwuj
   1,259ObserwującyObserwuj
   2,387SubskrybującySubskrybuj

   Ostatnie artykuły

   (Visited 15 times, 1 visits today)