web analytics
28.1 C
Nowy Jork
czwartek, 25 lipca, 2024

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   PRZED OGLĄDANIEM VIDEO,FILMÓW WYŁĄCZ RADIO(niebieski kwadrat)

   Kradną wypłacane pieniądze

   Odsłony: 25

   Cash trapping może dotknąć każdego.
   Wypłata gotówki z bankomatu to czynność prozaiczna, ale jednocześnie ryzykowna. Wszystko przez tak zwany cash trapping, czyli bardzo skuteczną metodę okradania nas z wypłacanych pieniędzy. Warto zadbać o własne bezpieczeństwo.

   Cash trapping to bardzo prosta metoda okradania osób korzystających z bankomatu. Do jej zastosowania nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia ani umiejętności hakerskie. Wystarczy kawałek plastiku i taśma dwustronna.

   Wszystko dlatego, że cash trapping to określenie pochodzące z języka angielskiego, które oznacza zastawianie pułapki na gotówkę. I nazwa idealnie oddaje to, co robią oszuści. Wykorzystując idealnie przygotowaną listwę, blokują gotówkę, która powinna trafić do naszych rąk po poprawnie przeprowadzonej transakcji. Metoda jest o tyle niebezpieczna, że nieświadome ofiary mogą nawet nie zorientować się, że właśnie zostały okradzione.

   Cały proces wypłaty gotówki z bankomatu przebiega normalnie, lecz w momencie, gdy maszyna informuje, że pieniądze są już gotowe do odbioru, osoba wypłacająca ich nie widzi. Można by pomyśleć, że w urządzeniu po prostu brakuje już banknotów i zostawić sprawę. W rzeczywistości z punktu widzenia systemu bankowego wszystko przebiegło pomyślnie i pieniądze czekają na odbiór.

   Jeśli zignorujemy całe zajście i po prostu oddalimy się od bankomatu, nasze pieniądze prawdopodobnie przepadną. Uchronić nas może przed tym prosta rada.

   Gdy zdarzy się tak, że pieniądze nie zostaną nam fizycznie wydane podczas próby podjęcia ich w bankomacie, pod żadnym pozorem nie powinniśmy oddalać się od niego, a skontaktować się z infolinią banku lub właścicielem samego urządzenia.
   Można też sprawdzić, czy element, w którym normalnie powinna pojawić się gotówka, nie został doklejony. To, jak wygląda przykład cash trappingu, przedstawiono na poniższym nagraniu.

   (Visited 10 times, 1 visits today)
   realmidi
   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   realmidi
   realmidihttps://radiopomost.pl
   redaktor radia i telewizji POMOST

   Powiązane artykuły

   ZOSTAW ODPOWIEDŹ

   SŁUCHAJ RADIO POMOST

   Zobacz też nas tu

   4,500FaniLubię
   2,872ObserwującyObserwuj
   2,356ObserwującyObserwuj
   1,259ObserwującyObserwuj
   2,387SubskrybującySubskrybuj

   Ostatnie artykuły