5.6 C
Nowy Jork
sobota, 9 grudnia, 2023

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   Odsłony: 0

   Strona głównaNEWSMałżeństwo z Holandii chce azylu w Polsce

   Małżeństwo z Holandii chce azylu w Polsce

   -

   Odsłony: 10

   Holenderskie małżeństwo wraz z 16-miesięczną córką uciekło ze swojego kraju. Para jest ścigana europejskim nakazem aresztowania. Rząd w Holandii uznał, że uprowadzili własne dziecko. Teraz rodzina będzie ubiegać się o azyl w Polsce.
   Małżeństwo zostało w piątek zatrzymane przez policję i doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Krakowie – informuje Polska Agencja Prasowa. Powodem był wydany w Holandii Europejski Nakaz Aresztowania (ENA). 16-miesięczna córka pary, Oliwia, widnieje w systemach organów ścigania jako dziecko uprowadzone. Polski prokurator uznał, że mimo wydanego nakazu, nie ma przesłanek do aresztowania rodziców. Zdecydowano, że mają stawić się na policji, a dziecko umieszczono w szpitalu w Myśleniach (woj. małopolskie).
   Według holenderskiej opieki społecznej rodzice dopuścili się nadużyć wobec córki, a sąd w Holandii zdecydował, że dziecko powinno trafić do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Po tej decyzji rodzice, chcąc pozostać z dzieckiem, uciekli do Polski. Wtedy Holandia wystawiła za nimi Europejski Nakaz Aresztowania, uznając, że zabierając córkę bez zgody sądu, naruszyli holenderskie prawo” – powiedziała cytowana przez PAP pełnomocniczka holenderskiego małżeństwa, radca prawny Monika Brzozowska-Pasieka.
   ———–
   Prawniczka wyjaśniła, że dziecko trafiło do szpitala w Holandii z powodu zaparć. Tamtejsi lekarze zalecili lewatywy. Podczas ponownej wizyty w tej samej placówce, przyjmująca rodzinę lekarka zakwestionowała decyzję poprzedniego medyka dotyczącą metody leczenia. Ponadto miała uznać, że rodzice, którzy postępując, według zaleceń robili dziecku lewatywy, dopuścili się wobec niego nadużyć. Po tej sytuacji do gry wkroczyła opieka społeczna, która skierowała dziewczynkę na kolejną obserwację w szpitalu.
   Zgodnie z informacjami przekazanymi przez pełnomocniczkę Holendrów, rodzice mieli dwie godziny dziennie na kontakt z córką. Decyzję o ograniczeniu kontaktu mieli zakwestionować psycholog i pielęgniarka. W związku z sytuacją Oliwa zaczęła wykazywać niepokojące zachowania, a rodzice zdecydowali o wypisaniu dziecka na własne życzenie. W odpowiedzi opieka społeczna skierowała do sądu wniosek o odebranie im córki i skierowanie jej do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Sąd przychylił się do wniosku.
   Do Polski rodzina z Holandii dotarła w ubiegły poniedziałek. Prokuratura w Krakowie zdecydowała o zastosowaniu środków wolnościowych i nakazała rodzicom stawić się na komisariacie policji. 16-miesięczną dziewczynkę umieszczono na obserwacji w szpitalu w Myślenicach. Na podstawie decyzji holenderskiego sądu wydano postanowienie o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej. Pełnomocniczka holenderskiego małżeństwa poinformowała, że zostaną podjęte kroki w kierunku zmiany tej decyzji. Dodała również, że prawnicy rozpoczęli procedurę azylową dla tej pary.

   (Visited 7 times, 1 visits today)
   realmidi

   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   realmidihttps://radiopomost.pl
   redaktor radia i telewizji POMOST

   ZOSTAW ODPOWIEDŹ

   PRACA W RADIO POMOST

   Zgłoszenie na Prezentera

   Must Read

   Rosjanie ukradli bezcenne złoto Scytów

   0
   Prokuratura Generalna Ukrainy poinformowała we wtorek, że Rosjanie okradli Muzeum Krajoznawcze w Melitopolu w obwodzie zaporoskim. Okupujący to miasto najeźdźcy zabrali eksponaty, w tym...

   udany start Polek

   (Visited 6 times, 1 visits today)