5.6 C
Nowy Jork
sobota, 9 grudnia, 2023

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   Odsłony: 0

   Nowy obowiązek dla właścicieli mieszkań

   Odsłony: 27

   Poszerza się krąg osób, które będą musiały mieć świadectwo charakterystyki energetycznej budynku, tzw. paszport energetyczny. To oznacza kolejny wydatek dla właścicieli domów i mieszkań – pisze Wyborcza.biz. I dodaje, że za uzyskanie takiego certyfikatu trzeba zapłacić od 300 do nawet 1000 zł.
   – To dokument sporządzany na podstawie oceny energetycznej budynku, polega na obliczeniu zapotrzebowania domu na energię potrzebną np. do ogrzewania, wentylacji czy podgrzania wody, a także klimatyzacji i oświetlenia. To rozwiązanie ma zwiększyć świadomość właścicieli i najmujących co do ilości wykorzystywanej przez budynek czy lokal energii – mówi radca prawny Emilia Łobińska-Szyc.

   Do tej pory świadectwa charakterystyki energetycznej wymagane były przy transakcjach sprzedaży lub najmu nieruchomości. – Rząd jednak przygotował zmiany w prawie budowlanym na 2023 r. Świadectwa będą konieczne w przypadku wszystkich nowych budów, aczkolwiek nie będą wymagane w przypadku już istniejących domów, o ile właściciel nie zechce ich sprzedać bądź wynająć – dodaje mec. Łobińska-Szyc.

   [radio_player id=’10672′]

   (Visited 142 times, 1 visits today)
   realmidi

   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   realmidihttps://radiopomost.pl
   redaktor radia i telewizji POMOST

   Powiązane artykuły

   ZOSTAW ODPOWIEDŹ

   SŁUCHAJ RADIO POMOST

   Zobacz też nas tu

   4,500FaniLubię
   2,872ObserwującyObserwuj
   2,356ObserwującyObserwuj
   1,259ObserwującyObserwuj
   2,387SubskrybującySubskrybuj

   Ostatnie artykuły

   (Visited 14 times, 1 visits today)