web analytics
29.9 C
Nowy Jork
sobota, 22 czerwca, 2024

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   PRZED OGLĄDANIEM VIDEO,FILMÓW WYŁĄCZ RADIO(niebieski kwadrat)

   Najnowsze posty

   Nowy prezes TVP na święta

   Odsłony: 8

   Na stole polityków przyszłej koalicji rządowej leżą dwa możliwe scenariusze dotyczące zmian w Radzie Mediów Narodowych: koncyliacyjny i atomowy.
   Reforma mediów publicznych to jeden z kluczowych punktów, które zamierzają zrealizować politycy nowego rządu. Donald Tusk zapowiadał, że po utworzeniu rządu potrzebne będzie zaledwie 24 godziny, aby telewizja rządowa przekształciła się z powrotem w publiczną –
   Długa kadencja członków Rady
   Jak się jednak okazuje, nie ma idealnego rozwiązania, które pozwoliłoby na szybką i zgodną z prawem wymianę szefów mediów publicznych. Za powoływanie zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej odpowiada Rada Mediów Narodowych (RMN). W pięcioosobowym składzie Rady aż trzech przedstawicieli wybranych w 2022 roku przez Sejm jest związanych ze Zjednoczoną Prawicą.
   Ustawowa kadencja członków Rady trwa sześć lat i w przypadku czterech osób skończy się dopiero w połowie 2028 roku. To utrudnia wprowadzenie zmian w mediach publicznych na całą kadencję obecnego parlamentu, która zakończy się pod koniec 2027 roku.
   Według informacji, do których dotarł “DGP”, na stole polityków leżą różne propozycje rozwiązania tej sytuacji. Najbardziej prawdopodobne są dwa pomysły: koncyliacyjny lub atomowy. Oba dotyczą Rady Mediów Narodowych, która ma stanowić narzędzie do szybkich wymian kadrowych.
   Miękka opcja to próba nowelizacji ustawy o RMN. Pomysł ten nie ma jednak większych szans powodzenia, bo prezydent Duda zawetuje wszelkie rozwiązania, które pozbawią PiS wpływu na media – czytamy w dzienniku.
   Alternatywą jest opcja “na twardo”. W takim przypadku większość parlamentarna w drodze uchwał sejmowych wygasi mandat trzech obecnych członków RMN i w ich miejsce wybierze nowych. Uchwały sejmowej nie da się zaskarżyć. Prezydent także nie będzie mógł nic zrobić.
   Koniec propagandy na święta?
   Możliwości ominięcia Rady Mediów Narodowych i wprowadzeniu nowych szefów innymi drogami. O wprowadzeniu zarządu komisarycznego do spółek medialnych w drodze decyzji ministra kultury pisały wcześniej Wirtualne Media. Pojawił się także pomysł, aby spróbować przywrócić na fotel TVP Janusza Daszyńskiego, któremu w styczniu 2016 roku wygaszono kadencję.
   Decyzja w sprawie tego, który wariant zostanie zastosowany, ma zapaść pod koniec tego tygodnia. Wymiana szefów mediów publicznych ma się dokonać już po zaprzysiężeniu rządu Donalda Tuska. Posłowie KO liczą na to, że w święta władze mediów publicznych będą już inne i że skończy się karmienie ludzi propagandą.

   (Visited 10 times, 1 visits today)
   realmidi
   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   Latest Posts

   PRODUKCJE TELEWIZJI "POMOST"

   Pozostać w kontakcie

   Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami, ofertami i ogłoszeniami specjalnymi.

   Video News