web analytics
28.1 C
Nowy Jork
czwartek, 25 lipca, 2024

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   PRZED OGLĄDANIEM VIDEO,FILMÓW WYŁĄCZ RADIO(niebieski kwadrat)

   Najnowsze posty

   Powołał Pawlaka na nową funkcję,Zaskakujący ruch Dudy

   Odsłony: 9

   Prezydent Andrzej Duda powołał byłego rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka na sędziego sądu w Skierniewicach. Z raportu NIK wynika, że za czasów, gdy Pawlak był dyrektorem departamentu spraw rodzinnych i nieletnich własnoręcznie miał wykreślać oferty rekomendowane do finansowania z Funduszu Sprawiedliwości.
   “Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie” czytamy w komunikacie. Mikołaj Pawlak został powołany do Sądu Rejonowego w Skierniewicach.
   Zarzuty wobec Pawlaka
   Były rzecznik praw dziecka jest świadkiem sejmowej komisji ds. Pegasusa. Przewodnicząca Magdalena Sroka oceniła, że Pawlak jest ważnym świadkiem w sprawie Pegasusa, które to oprogramowanie zostało – jak przypomniała – zakupione dla CBA za 25 mln zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości. – Mikołaj Pawlak był wtedy szefem Funduszu Sprawiedliwości. I to on przygotowywał umowę między Centralnym Biurem Antykorupcyjnym a właśnie Ministerstwem Sprawiedliwości – powiedziała.
   Według raportu NIK Mikołaj Pawlak odręcznie wykreślił z komisyjnych protokołów oferty rekomendowane do finansowania z Funduszu Sprawiedliwości.
   Kontrolerzy NIK odkryli, że Pawlak w imieniu ministra sprawiedliwości “odręczną adnotacją” wykreślił ze sporządzonych przez komisje protokołów razem osiem ofert, które rekomendowano do dofinansowania. Dwie z tych ofert wedle komisji zasłużyły na najwyższą punktację.
   Pawlak wyjaśnił tylko, że “przepisy dopuszczały podjęcie dyskrecjonalnej decyzji, której to decyzji nie musiał następnie uzasadniać, czy przekazywać”. “Wyjaśnił ponadto, że brał pod uwagę szersze kryteria, niż te, które badała komisja konkursowa, w tym całokształt działalności oferenta i jego wcześniejsze doświadczenia” – zapisano w raporcie.

   Źródło: Wiadomości WP, Gazeta Wyborcza

   (Visited 9 times, 1 visits today)
   realmidi
   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   Latest Posts

   PRODUKCJE TELEWIZJI "POMOST"

   Pozostać w kontakcie

   Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami, ofertami i ogłoszeniami specjalnymi.

   Video News