web analytics
29.9 C
Nowy Jork
sobota, 22 czerwca, 2024

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   PRZED OGLĄDANIEM VIDEO,FILMÓW WYŁĄCZ RADIO(niebieski kwadrat)

   Najnowsze posty

   Tak NATO odpowie Rosji?

   Odsłony: 35

   Tak NATO odpowie Rosji? “Konkretna propozycja” amerykańskiego generała.
   Naczelny dowódca NATO w Europie gen. Tod D. Wolters proponuje rozszerzenie obecności wojsk Sojuszu na terytorium Rumunii i Bułgarii.
   Jak informuje magazyn “Der Spiegel”, propozycja amerykańskiego generała “jest bardzo konkretna” i miała paść podczas tajnej konferencji wideo z przedstawicielami armii krajów partnerskich.
   W ramach operacji “Wysunięta obecność” (Enhanced Forward Presence – EFP) na terenie Bułgarii i Rumunii miałyby zostać rozlokowane kontyngenty w sile po ponad 1500 żołnierzy.
   Sygnał dla Putina
   Zwolennicy tej propozycji uważają, że rozszerzenie misji EFP byłoby czytelnym sygnałem dla Władimira Putina, że NATO nie pozostaje biernie, podczas gdy Rosja koncentruje 100 tys. wojska przy granicy z Ukrainą – podaje za “Spiegelem” Deutsche Welle.
   W materiale przypomniano, że w Polsce i krajach bałtyckich oddziały NATO ćwiczą od 2017 roku wspólnie z siłami lokalnymi. “W przypadku konfliktu siły te stałyby się strażą przednią lub przyczółkiem dla dalszego wzmocnienia sił Sojuszu” – czytamy.
   Według generała Woltersa nie ma mowy o prowokacji, gdyż zgodnie z umową z Rosją, oddziały NATO nie stacjonowałyby na stałe, lecz podlegałyby stałej rotacji.
   Rząd Niemiec ostrożny
   “Der Spiegel” zastrzega, że NATO nie potwierdziło oficjalnie informacji o dyskusji dotyczącej rozszerzenia EFP. Ze źródeł dyplomatycznych wiadomo jednak, że temat ten ma być dyskutowany na najbliższym spotkaniu ministrów obrony Sojuszu – informuje DW.
   Do planu wzmocnienia wschodniej flanki NATO bardzo ostrożnie podchodzą niemieckie władze. Otwarta na ten pomysł jest jedynie partia Zielonych z szefową MSZ Annaleną Baerbock na czele, ale już nie SPD, w której mogłoby dojść do konfliktu na tym tle między lewym skrzydłem a resztą partii.

   (Visited 10 times, 1 visits today)
   realmidi
   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   Latest Posts

   PRODUKCJE TELEWIZJI "POMOST"

   Pozostać w kontakcie

   Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami, ofertami i ogłoszeniami specjalnymi.

   Video News