web analytics
28.1 C
Nowy Jork
czwartek, 25 lipca, 2024

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   PRZED OGLĄDANIEM VIDEO,FILMÓW WYŁĄCZ RADIO(niebieski kwadrat)

   Ukraińcy uciekają przed mobilizacją.

   Odsłony: 23

   W Warszawie przed Ambasada Ukraińską ogromne kolejki po paszport.
   “To nie jest już kraj, za który chciałbym walczyć”
   – Nie byłem w stanie jeść, nie słuchałem wiadomości, nie czytałem portali. Nie wchodziłem nawet na konta społecznościowe. A jak już się odważyłem, to każdy pytał: “jak się czujesz”, “czy mogę ci jakoś pomóc?” – tak pierwsze dni wojny zapamiętał 29-letni Dmytro, który w Polsce jest już piąty rok.
   On również przyszedł złożyć wniosek o wymianę paszportu. Tłumaczy: – Wolę mieć jeszcze kilka lat zapasu. Jeśli ustawa wejdzie w życie, mogę nie mieć okazji.
   W Ukrainie, w obwodzie rówieńskim, zostali jego rodzice.
   – Nie wyobrażali sobie przeprowadzki do kraju, w którym nigdy nie byli, którego nie znają. Całe życie spędzili na wsi, nie chcieli zostawiać gospodarstwa – mówi Dmytro.
   – Wysyłałem im pieniądze. Dla siebie robiłem najtańsze z możliwych zakupy. Kasza, trochę warzyw. Pójście na kawę i wydanie 10 złotych było dla mnie przestępstwem, bo w tym samym czasie inni nie mieli co jeść – dodaje.
   – Początkowo byłem gotowy wrócić i walczyć. Mam za sobą służbę w wojsku. I wtedy siostra poprosiła mnie, bym ją ściągnął do Polski. Przyjechała pod koniec kwietnia z synkiem. Była bez grosza, bo po wybuchu wojny straciła pracę. Wynająłem im mieszkanie, żywiłem. Spędzili ze mną trzy miesiące – mówi Dmytro.
   – Zostałem, bo z gospodarstwa rodzice dłużej nie mogli wyżyć. Wtedy moim celem było nie tylko ich utrzymanie, ale także uzbieranie tylu pieniędzy, by w razie czego ściągnąć ich do Polski, zakwaterować i dać im wszystko, czego potrzebują.
   – Od tego czasu minęły dwa lata. Wciąż jesteś w Polsce i nie pojechałeś walczyć – zauważam.
   – Wiele się zmieniło. To nie jest już kraj, za który chciałbym walczyć – odpowiada bez chwili wahania. – Nie rozumiem za co i o co mam walczyć. Żeby jakiś deputowany kupił sobie nowy samochód za pieniądze zarobione na wojnie?
   Więcej na ten temat u źródła artykułu……

   (Visited 115 times, 1 visits today)
   realmidi
   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   ZOSTAW ODPOWIEDŹ

   spot_imgspot_img