web analytics
12.3 C
Nowy Jork
poniedziałek, 4 marca, 2024

Buy now

RADIO I TELEWIZJA "POMOST"

POLSKIE NIEZALEŻNE RADIO I TELEWIZJA "POMOST" NALEŻY DO GRUPY STUDIA NAGRAŃ IM.GARY MOORA,ZAREJESTROWANE W CZŁUCHOWIE WOJ. POMORSKIE NIP-8431515948,REGON - 220564778

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SŁUCHAJ RADIO POMOST

Trwa ładowanie, proszę czekać

Ładowanie...

Ładowanie...

   Odsłony: 0

   Strona głównaBIZNESZUS wypłaca pieniądze z OFE.

   ZUS wypłaca pieniądze z OFE.

   -

   Odsłony: 1

   Na subkontach osób zmarłych leży średnio po 29 tys. zł – wylicza ZUS. Czy po śmierci bliskiej osoby, która była ubezpieczona, te pieniądze przepadają? Okazuje się, że nie. Można ubiegać o ich wypłatę. Jak to zrobić?
   Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pieniądze z subkonta ZUS zmarłego, który był członkiem Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE), podlegają dziedziczeniu.
   Prawo do dziedziczenia mają osoby wskazane przez zmarłego, który był członkiem OFE oraz tego, który wprawdzie do OFE nie przystąpił, ale urodził się po 1968 r. Jeśli zmarły nie złożył żadnej dyspozycji dotyczącej dziedziczenia środki wchodzą w skład masy spadkowej
   1.Osoba uprawniona do spadku musi złożyć wniosek w ZUS, ponieważ środki nie zostaną przelane automatycznie.
   2.Spadkobiercą nie musi być koniecznie osoba z rodziny zmarłego ubezpieczonego w ZUS.
   3.Po śmierci ubezpieczonej osoby, na podstawie uprzednio złożonego wskazania, ZUS informuje osoby uprawnione o możliwości złożenia wniosku o wypłatę środków.
   4.Nie istnieje ograniczenie czasowe na zgłoszenie się po pieniądze zgromadzone na subkoncie zmarłego.
   – Jeżeli zmarły był stanu wolnego, to wszystkie zebrane przez niego i w OFE i na subkoncie są wypłacane osobom wskazanym za życia lub ustawowym spadkobiercom –
   Coraz więcej wniosków o wypłatę z subkonta ZUS
   Subkonto w ZUS to część konta emerytalnego osób ubezpieczonych w Zakładzie, na które obecnie tafia 7,3 proc. podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie emerytalne.
   Jest prowadzone dla wszystkich, którzy urodzili się po 31 grudnia 1948 roku i przed 1 stycznia 1969 roku (o ile są członkami OFE). Prowadzone są też subkonta dla osób urodzonych po 31 grudnia 1968 roku – niezależnie od członkostwa w OFE.
   Wniosków o wypłatę z subkonta ZUS jest coraz więcej. Polacy są bardziej świadomi, że pieniądze nie przepadają, a są dziedziczone. W ubiegłym roku ZUS rozpatrzył łącznie 97 tys. wniosków spadkobierców o wypłatę środków z subkont i wydał w ten sposób w sumie 796,5 mln zł. To o 56 mln zł więcej niż rok wcześniej i ok. 300 mln zł więcej niż w 2020 r.

   (Visited 9 times, 1 visits today)
   realmidi

   Author: realmidi

   redaktor radia i telewizji POMOST

   realmidihttps://radiopomost.pl
   redaktor radia i telewizji POMOST

   ZOSTAW ODPOWIEDŹ

   PRACA W RADIO POMOST

   Zgłoszenie na Prezentera

   Must Read

   Aresztowania w Moskwie

   0
   Demonstracje w Moskwie po śmierci Nawalnego w Moskwie młodzi wyszli na ulice.Ponad 100 osób aresztowanych.Dzieje się. Zobacz naciskając link poniżej https://apnews.com/a1323ef706de4158baf7baf7b0144462
   (Visited 6 times, 1 visits today)